Evde Serum ve Enjeksiyon Hizmeti

Evde Serum ve Enjeksiyon Hizmeti

Makro Evde Sağlık Hizmetlerinin hemşirelik uygulamaları arasında yer alan evde serum takma işlemi intravenöz (damar içi) antibiyotik, diğer ilaçlar, oral(ağız yolu) alımı olmayan hastaların damar içinden beslenmelerini sağlayan mama ve sıvı tedavisine ihtiyaç duyan hastaların, ev konforunda tedavilerini almalarını sağlar.

Evde serum takma hizmetinin amacı, hastaların hastaneye yada başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, ilaç tedavilerini eksiksiz bir şekilde ev ortamında almalarını sağlamaktadır. Pandemi döneminde gelen yoğun talepler üzerine serum takma hizmeti sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Semuna sağlık Evde Bakım Hizmetleri olarak hergeçen gün büyüyen hizmet haritası ile profesyonel ve deneyimli hemşirelerimiz ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Evde serum takma hizmeti, hastaların hastane süreçlerini kısaltmakla birlikte hasta yakınlarına da zamandan tasarruf sağlar.

Enjeksiyon yapma, vücutta damar, doku, kanal veya boşluk içine genellikle enjektör aracılığıyla sıvı veya ilaç verme işlemidir.

Sindirim sistemi yolu dışında, parenteral yolla uygulanır. Enjeksiyonu her ne şekilde olursa olsun sadece yetkili sağlık personellerine yaptırmanız sağlığınız açısından çok önemlidir. Basit gibi görünen enjeksiyon işlemleri aslında profesyonel ve bilinçli olarak yapılmalıdır, aksi takdirde sağlığınızda geri dönüşü imkansız sorunlara yol açar.

Evde Uygulanabilecek Enjeksiyon Uygulamaları;

Evde enjeksiyon işlemleri çeşitli yollarla yapılabilmektedir, bu yollarda en çok kullanılan yöntemler şunlardır;

1) Deri altına(SUBCUTAN)

2) Adele (Kas) içine(İNTRAMÜSKÜLER)

3) Damar içine(İNTRAVENÖZ)

Tüm bu hizmetlerden faydalanmak veya detaylı bilgi almak için 7/24 bizlere Whatsapp danışma hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir